Decyzja dotycząca zmiany miejsca zamieszkania wiąże się często z innymi ważnymi momentami i przemianami w życiu. Do takich należy z pewnością powiększenie rodziny. Każdy, kto ma już dzieci, przyzna, że moment ten naprawdę wywraca do góry nogami wszystkie dotychczasowe nawyki. Dlatego warto pomyśleć, by szczęście z posiadania dziecka dopełnić komfortem spokoju o warunki zamieszkania. Nowa przestrzeń i nowe otoczenie muszą jednak spełniać określone uwarunkowania, by sprostać oczekiwaniom młodych rodziców i ich pociech.
Program „Pierwsze Mieszkanie” to temat coraz częściej poruszany wśród osób zainteresowanych rynkiem nieruchomości. Projekt ma wystartować już w lipcu bieżącego roku, a jego założeniem jest pomoc państwa w sfinansowaniu zakupu pierwszego mieszkania lub domu. Głównymi adresatami są osoby młode, którym do tej pory nie udało się nabyć żadnej nieruchomości mieszkalnej na własność. Na czym dokładnie polega ta propozycja i jak można z niej skorzystać?
Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości to jedna z najlepszych strategii pozwalających na bezpieczne lokowanie kapitału. A w czasach problemów gospodarczych i wysokiej inflacji zainteresowanie tym tematem jeszcze bardziej rośnie. Czy warto dziś kupić mieszkanie przeznaczone na wynajem? Dużo osób zastanawia się nad tym faktem, dlatego podpowiadamy, co zrobić, aby nasza inwestycja stała się sukcesem.
W procesie poszukiwania wymarzonego mieszkania od dewelopera często stajemy przed wyborem pomiędzy lokalami w różnych stadiach budowy. Rynek pierwotny oferuje wiele nieruchomości na sprzedaż, zarówno tych we wczesnej fazie tworzenia, jak i tych gotowych do odbioru.
Balkon czy taras to idealne miejsce na spędzanie czasu w ciepłe dni. Jego efektowny wystrój może dodatkowo sprzyjać letniemu wypoczynkowi. Wystarczy wybór kilku dodatków, aby uczynić z niego przytulną, miejską oazę.
Zakup mieszkania wiąże się z koniecznością podjęcia wielu ważnych i zobowiązujących decyzji. Jedną z nich jest to, czy nasze wymarzone cztery kąty będą pochodzić z rynku pierwotnego, czy wtórnego.
Trójmiasto stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce. Każdego roku tę część kraju odwiedzają miliony turystów. Jest to obszar atrakcyjny nie tylko dla osób przyjezdnych, ale również dla stałych mieszkańców. Aktualnie teren Trójmiasta zaludnia prawie 750 000 osób, co stanowi 1/3 całej populacji województwa pomorskiego. Duża liczba mieszkańców tego regionu powiązana jest z kilkoma czynnikami.
Kuchnia – nie bez powodu stale nazywana jest sercem domu. To właśnie w tym miejscu budzimy się każdego ranka do życia łykiem kawy, przygotowujemy rodzinne posiłki, a także często po prostu przesiadujemy w trakcie spotkań z najbliższymi. Ze względu na ilość czasu, jaką w niej spędzamy oraz na wszelkie zadania, którym na co dzień musi sprostać, miejsce to powinno być niezwykle funkcjonalne i rozplanowane tak, aby zapewniać maksymalny komfort użytkowania.
Kreując przestrzeń osiedla projektanci muszą brać pod uwagę wiele czynników. Jego układ, wielkość czy dodatkowe udogodnienia to tylko nieliczne z nich. Istotnym aspektem, który z całą pewnością powinien zostać uwzględniony już na etapie planowania inwestycji, jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni tak, aby stała się ona przyjazna do życia dla osób niepełnosprawnych. Czym w rzeczywistości powinny charakteryzować się lokale dostosowane do wymagań osób z trudnościami w samodzielnym poruszaniu się?
Kupno mieszkania to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Towarzyszą mu liczne emocje – od euforii i radości z oczekiwania na rozpoczęcie nowego etapu w życiu aż po stres związany z koniecznością podejmowania licznych decyzji.
Zakup własnego mieszkania to ważny moment w życiu każdego człowieka. Posiadanie swojego lokum stanowi o poczuciu stabilizacji i bezpieczeństwa. To, na jaką nieruchomość się decydujemy, zależy od wielu czynników m.in. lokalizacji, standardu budownictwa czy metrażu.
Kupując mieszkanie na pierwszym miejscu stawiamy wybrane atrybuty, takie jak jego wielkość, liczba pomieszczeń czy lokalizacja. Z czasem jednak na znaczeniu zyskują nie tylko cechy samej nieruchomości, ale również całe jej otoczenie, a dodatkowe udogodnienia, które pierwotnie często traktowane są jako „dodatki”, z czasem zaczynają grać pierwsze skrzypce.
Na tej stronie internetowej używamy plików cookies w celu zapewnienia użytkownikom efektywnego korzystania ze strony, a także narzędzi analitycznych, promocyjnych i reklamowych w celu reklamy, badania rynku oraz badania preferencji użytkowników.